Telefon: (+48) 22 380 23 87 | (+48) 509 479 006

Adres kontaktowy: biuro@zo.com.pl

GOSPODARKA ODPADAMI

GOSPODARKA ODPADAMI

NA CZYM POLEGA
GOSPODARKA ODPADAMI?

Informacje dotyczące wykorzystania i wdrożenia usług zarządzania gospodarką odpadów, czyli zmiana sposobu zarządzania poprzez skupienie się na tym, co najważniejsze dla ochrony środowiska.

Firma Zarządzanie Odpadami sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od wielu lat świadcząc najwyższej jakości usługi związane z racjonalną gospodarką odpadami. Działamy w oparciu o przepisy prawa oraz zaawansowane technologicznie urządzenia, tworzące nowoczesny park maszynowy.

Gospodarka odpadami umożliwia odzysk zgodny z zasadami ochrony środowiska i zapewnia unieszkodliwienie substancji groźnych. Ponadto gospodarka odpadami związana jest również z zastosowaniem szczególnych zasad oraz wytycznych w odniesieniu do odmiennych rodzajów odpadów.

Pracujemy w ramach grupy spółek posiadających pozwolenia na prowadzenie gospodarowania odpadami, co pozwala nam zaproponować szeroki zakres usług.

Zarządzanie Odpadami sp. z o.o. oferuje pomoc przy zagospodarowaniu każdego odpadu jaki wytworzysz w ramach swojej działalności. Jeśli nie jesteśmy w stanie zagospodarować odpadu we własnym zakresie, znajdziemy dla Ciebie odbiorcę odpadu i wynegocjujemy najkorzystniejsze ceny.

Czym jest GOSPODARKA ODPADAMI i jak ja wdrożyć?

Pośrednictwo i doradztwo w zakresie prawnym

Określanie zakresu działań przedsiębiorstwa

Przedstawienie i wdrażenie rozwiązań naprawczychUtylizacja odpadów niebezpiecznych

Przez termin „odpad niebezpieczny” rozumie się taki, który po przedostaniu się do środowiska może stanowić dla niego zagrożenie. Utylizacja odpadów niebezpiecznych została opisana przez Dyrektywę Rady UE 91/689/ECC, która określa działania, jakie należy podjąć w celu zminimalizowania szkód związanych z usunięciem z otoczenia odpadów szkodliwych. Przeprowadzana przez nas utylizacja odpadów niebezpiecznych przebiega w zgodzie z rozporządzeniem Unii Europejskiej. W jej zakres wchodzi odbiór i transport niebezpiecznych odpadów, a w ostateczności ich unieszkodliwienie i odzysk. Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam na profesjonalne przeprowadzenie utylizacji odpadów niebezpiecznych.


Utylizacja papy

Odpady papy zaliczane są do kategorii odpadów asfaltów, smół i materiałów smołowych. Papa jest to rodzaj materiału, który powstał z połączenia nasączonej masą bitumiczną tektury, włókniny i mineralnej posypki. W związku z taką mieszaniną składników utylizacja papy wymaga zastosowania specjalnej technologii, która wymaga wykorzystania zaawansowanych technologicznie maszyn. Jako przedsiębiorstwo posiadające ogromne doświadczenie w gospodarowaniu odpadami posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia oraz sprzęt do przeprowadzania bezpiecznej utylizacji papy. Dzięki nam zyskują Państwo pewność, że utylizacja papy przebiega w zgodzie z ogólnie przyjętymi standardami bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

GOSPODARKA ODPADAMI DLA FIRM

Na organizacje prowadzące działalność przemysłową i usługową wedle obowiązujących regulacji prawnych nałożony jest szereg wymogów na rzecz ochrony środowiska. Celem redukcji niekorzystnego oddziaływania na środowisko niezwykle pomocna będzie zarówno identyfikacja zobowiązań firmy oraz diagnoza aktualnej sytuacji. Dla pełnej świadomości warto również zlecić osobom wykwalifikowanym audyt środowiskowy.

Eksperci z Zarządzanie Odpadami Sp. z o.o. wykonają wielopoziomową analizę oddziaływania Twojego zakładu, instalacji które są w nim wykorzystywane oraz zapewnią wsparcie w zapewnieniu pełnej zgodności z wymaganiami prawnymi odnośnie ochrony środowiska.Wywóz gruzu

Oferujemy wywóz gruzu zarówno osobom prywatnym (z mieszkań w blokach bądź z domków jednorodzinnych), jak też firmom budowlanym. Do realizacji tego rodzaju usługi wykorzystujemy kontenery o dużej oraz o stosunkowo niewielkiej pojemności. Wywóz gruzu realizujemy szybko i sprawnie, a w razie wyjątkowej sytuacji jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować i dostarczyć dodatkowy pojazd. Koszty wywozu gruzu ustalamy indywidualnie z każdym klientem. Uzależnione są od wielu czynników, takich jak: ilość zamawianych kontenerów, przebyta trasa, itp. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia na wywóz materiałów budowlanych. Gwarantujemy dowóz w miejsce, gdzie gruz jest legalnie składowany i poddawany bezpiecznej utylizacji.


Warunki odbioru odpadów - obsługa budów i remontów

Odpady odbieramy od Klienta specjalistycznymi kontenerami typu mulda, ułatwiającymi ich załadunek lub innymi kontenerami otwartymi o zróżnicowanej pojemności (typu: KP-4, KP-5, KP-7, KP-16, BÓBR itp.) oferowanymi w zależności od charakteru i ilości nagromadzonego odpadu.

Zapewniamy podstawienie kontenera i jego wywóz w ciągu 24 godzin od przyjęcia zlecenia. Zamówienia przyjmujemy w godzinach 9.00-17.00, od poniedziałku do piątku w Biurze Obsługi Klienta – tel. (+48) 22 380 23 87Zaufanie wpisane w lata doświadczeń.

Pracujemy w ramach grupy spółek posiadających pozwolenia na prowadzenie gospodarowania odpadami, co pozwala nam zaproponować szeroki zakres usług:

Budowa czystego biznesu

czyli wszystko co powinien wiedzieć każdy Przedsiębiorca po ostatnich zmianach w ustawie o odpadach i ustawie prawo o ochronie środowiska.
Spektrum możliwości z Zarządzanie Odpadami Sp. z o.o.

Profesjonalnie zarządzana gospodarka odpadów, to wiele Twoich korzyści:

Ograniczenie ryzyka wystąpienia konsekwencji

dotyczących nałożenia kar finansowych na przedsiębiorstwo wynikających z naruszenia wymogów prawa ochrony środowiska.

Wdrożenie odpowiednich procedur zarządzania

czyli wprowadzenie zasad gwarantujących zarządzanie przedsiębiorstwem zgodnie z prawem o ochronie środowiska

Obniżenie kosztów działalności zakładu

zmniejszenie ryzyka wystąpienia zagrożeń środowiskowych i oddziałujących na człowieka i środowisko naturalne negatywnych skutków.

Nowatorskie technologie sprawowania kontroli gospodarki odpadów

Do kogo skierowana jest usługa Zarządzania Odpadami?

Każda firma powinna mieć na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko w jak największym stopniu. Audyt jest doskonałym sposobem, by to sprawdzić, ponieważ jego wyniki świadczą o wpływie przedsiębiorstwa na środowisko. Audyt przeprowadzić powinny przede wszystkim podmioty, które:

  • chcą zweryfikować swój stan formalno-prawny działalności z zakresu prawa ochrony środowiska
  • chcą dostosować działania firmy do obowiązujących przepisów wzakresie ochrony środowiska
  • posiadają wdrożony system ISO 14001
  • chcą sprawdzić przestrzeganie norm oraz przepisów prawa ochrony środowiska
  • chcą zweryfikować działalność w zakresie ochrony środowiska swoich dostawców podwykonawców oraz firmy zewnętrzne działające na terenie przedsiębiorstwa


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?


Nasze doświadczenie pozwala na współpracę z każdym. Nasza wyspecjonalizowana kadra pracowników oraz posiadany sprzęt oraz zdobyta wiedza, pozwala znaleźć nam optymalne rozwiązanie zgodne ze specyfikacją i wymaganiami każdego zleceniodawcy.

care.png

Dostępność

Prace związane z realizacją zleceń wykonujemy na terenie całej Polski!

care.png

100% bezpieczeństwa

Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody demontażu, dbamy o ekologię oraz zdrowie naszych klientów.

care.png

Brak ukrytych kosztów

Wyceny przygotowujemy w ciągu jednego dnia roboczego.

care.png

Gwarancja Skuteczności

Realizowane usługi są objęte gwarancją skuteczności. Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów.

O wysokiej jakości naszych usług i profesjonalnym podejściu do gospodarki odpadami świadczą nowoczesne instalacje do unieszkodliwiania odpadów, które spełniają wymogi BAT („Best Available Techniques”) i zostały odznaczone licznymi wyróżnieniami, w tym:

  • złotym medalem w 2009r. na Międzynarodowych Targach w Brukseli
  • brązowym medalem w 2010r. na Międzynarodowych Targach Paryżu
  • nagrodą w konkursie Innowator Roku 2008 w kategorii Innowacyjna Instalacja w usługach i Partnerem Polskiej Ekologii.

Nasze przedsiębiorstwo jest członkiem Krajowej Izby Gospodarki Odpadami oraz Polskiego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców Gospodarki Odpadami. Naszym główny celem jest ochrona środowiska przy wsparciu innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz minimalnej ingerencji w środowisko naturalne.