Telefon: (+48) 22 380 23 87 | (+48) 509 479 006

Adres kontaktowy: biuro@zo.com.pl

USŁUGI KONSULTINGOWE

USŁUGI KONSULTINGOWE ZARZĄDZANIA ODPADAMI

NA CZYM POLEGA KONSULTING ZARZĄDZANIA ODPADÓW?

Informacje na temat bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska podczas prac dotyczących wdrożenia audytu środowiska w Twojej firmie.

Konsulting środowiskowy jest profesjonalnym doradztwem z zakresu ochrony środowiska w zakresie wpływu działalności firm i instytucji na stan środowiska. Doradztwo środowiskowe przede wszystkim na celu ma wspieranie podmiotów w dziedzinach tj.: gospodarowanie odpadami, zarządzanie odpadami niebezpiecznymi oraz realizacja licznych obowiązków prawnych dotyczących ochrony środowiska.

Doradca środowiskowy sprawuje pieczę nad zgodnością prowadzonej działalności z uwzględnieniem obowiązujących wymogów legislacyjnych, a także pomaga dopełnić wszystkich formalności poprzez przygotowywanie wniosków o pozwolenia środowiskowe, raportów, dokumentów ewidencyjnych odpadów oraz rekomenduje rozwiązania, które pomagają firmom optymalizować procesy aby jak najbardziej zminimalizować koszta związane z ochroną środowiska jednocześnie o nie dbając.

Czym są USŁUGI KONSULTINGOWE i czego dotyczą?

Pośrednictwo i doradztwo w zakresie prawnym

Określanie zakresu działań przedsiębiorstwa

Przedstawienie i wdrażenie rozwiązań naprawczychDoradztwo środowiskowe – komu jest niezbędne?

Usługi konsultingowe w zakresie ochrony środowiska są niezbędnym wsparciem, bez którego żadna firma niezależnie od branży nie może prowadzić swojej działalności jeżeli zakres jej usług może wpływać lub wpływa na środowisko. Pozyskiwanie niezbędnych pozwoleń np. na emisję zanieczyszczeń, sporządzanie raportów środowiskowych, audytów czy operatów środowiskowych to czynności najczęściej zupełnie niezwiązane z podstawową działalnością firmy, a niedopełnienie obowiązków formalno-prawnych w zakresie ochrony środowiska niesie ryzyko wysokich kar finansowych, które pogrążyć mogą nawet najlepiej prosperujący biznes. Ze względu na nieustanne zmiany w przepisach brak personelu odpowiedzialnego oraz wykształconego w zakresie ochrony środowiska powoduje, że firmy świadczące usługi związane z ochroną środowiska cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

KONSULTING DLA FIRM

Zarządzanie Odpadami Sp. z o.o., jest liderem w rozwiązaniach poprawiających efektywność recyklingu odpadów, zajmuje się także wspieraniem przedsiębiorców w poszukiwaniu skutecznych i bezpiecznych rozwiązań, poprzez które możliwe jest obniżenie kosztów związanych z gospodarką odpadami i polityką zrównoważonego rozwoju.

W swoich działaniach zapewniamy szkolenia pracowników, outsourcing środowiskowy, odbiór i transport odpadów, dostarczanie pojemników do segregacji, a także leasing infrastruktury niezbędnej do poprawnego zarządzania odpadami.Najważniejsze usługi z zakresu ochrony środowiska

Firmy trudniące się doradztwem z zakresu ochrony środowiska mają w swojej ofercie nie tylko sporządzenie wniosków czy raportów, ale oferują dobraną indywidualnie pomoc oraz doradztwo ukierunkowane na konkretną działalność. Firma Zarządzanie Odpadami Sp. z o.o., oferuje profesjonalne gospodarowanie odpadami i ich recyklingiem, w swoim portfolio posiada szeroki zakres usług związanych z bieżącym i okresowym ewidencjonowaniem odpadów (KPO, KPR, KEO), a także przygotowywanie wniosków i raportów środowiskowych tj. raport odpadowy czy KOBIZE oraz przeprowadzanie audytów środowiskowych i przygotować do kontroli uprawnionych służb. Projektuje również dopasowane i spersonalizowane do profilu działalności programy zarządzania odpadami oraz systemy gospodarowania odpadami niebezpiecznymi.

 • Opracowanie dokumentacji i programów gospodarowania odpadami
 • Przygotowanie wniosków o wydanie pozwolenia na:
  • zbieranie odpadów
  • transport odpadów
  • unieszkodliwianie odpadów
  • utylizacja odpadów
  • odzysk odpadów
 • Opracowanie dokumentacji i przygotowanie wniosków w celu uzyskania pozwoleń na:
  • emisję zanieczyszczeń do powietrza
  • pobór wód podziemnych i powierzchniowych
  • emisję ścieków do gruntów, wód lub do kanalizacji, wód opadowych i roztopowych do gruntów lub wód

Usługi konsultingowe dotyczą:

Analiza i identyfikacja aspektów środowiskowych, które podlegają regulacjom prawnym poprzez przegląd zakładu:

Budowa czystego biznesu

czyli wszystko co powinien wiedzieć każdy Przedsiębiorca po ostatnich zmianach w ustawie o odpadach i ustawie prawo o ochronie środowiska.
Spektrum możliwości z Zarządzanie Odpadami Sp. z o.o.

Profesjonalnie zarządzana gospodarka odpadów, to wiele Twoich korzyści:

Ograniczenie ryzyka wystąpienia konsekwencji

dotyczących nałożenia kar finansowych na przedsiębiorstwo wynikających z naruszenia wymogów prawa ochrony środowiska.

Wdrożenie odpowiednich procedur zarządzania

czyli wprowadzenie zasad gwarantujących zarządzanie przedsiębiorstwem zgodnie z prawem o ochronie środowiska

Obniżenie kosztów działalności zakładu

zmniejszenie ryzyka wystąpienia zagrożeń środowiskowych i oddziałujących na człowieka i środowisko naturalne negatywnych skutków.

Nowatorskie technologie sprawowania kontroli gospodarki odpadów

Do kogo skierowana jest usługa zielonego outsourcingu?

Każda firma powinna mieć na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko w jak największym stopniu. Audyt jest doskonałym sposobem, by to sprawdzić, ponieważ jego wyniki świadczą o wpływie przedsiębiorstwa na środowisko. Audyt przeprowadzić powinny przede wszystkim podmioty, które:

 • chcą zweryfikować swój stan formalno-prawny działalności z zakresu prawa ochrony środowiska
 • chcą dostosować działania firmy do obowiązujących przepisów wzakresie ochrony środowiska
 • posiadają wdrożony system ISO 14001
 • chcą sprawdzić przestrzeganie norm oraz przepisów prawa ochrony środowiska
 • chcą zweryfikować działalność w zakresie ochrony środowiska swoich dostawców podwykonawców oraz firmy zewnętrzne działające na terenie przedsiębiorstwa


Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?


Nasze doświadczenie pozwala na współpracę z każdym. Nasza wyspecjonalizowana kadra pracowników oraz posiadany sprzęt oraz zdobyta wiedza, pozwala znaleźć nam optymalne rozwiązanie zgodne ze specyfikacją i wymaganiami każdego zleceniodawcy.

care.png

Dostępność

Prace związane z realizacją zleceń wykonujemy na terenie całej Polski!

care.png

100% bezpieczeństwa

Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody demontażu, dbamy o ekologię oraz zdrowie naszych klientów.

care.png

Brak ukrytych kosztów

Wyceny przygotowujemy w ciągu jednego dnia roboczego.

care.png

Gwarancja Skuteczności

Realizowane usługi są objęte gwarancją skuteczności. Zapytaj o szczegóły naszych konsultantów.

O wysokiej jakości naszych usług i profesjonalnym podejściu do gospodarki odpadami świadczą nowoczesne instalacje do unieszkodliwiania odpadów, które spełniają wymogi BAT („Best Available Techniques”) i zostały odznaczone licznymi wyróżnieniami, w tym:

 • złotym medalem w 2009r. na Międzynarodowych Targach w Brukseli
 • brązowym medalem w 2010r. na Międzynarodowych Targach Paryżu
 • nagrodą w konkursie Innowator Roku 2008 w kategorii Innowacyjna Instalacja w usługach i Partnerem Polskiej Ekologii.

Nasze przedsiębiorstwo jest członkiem Krajowej Izby Gospodarki Odpadami oraz Polskiego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców Gospodarki Odpadami. Naszym główny celem jest ochrona środowiska przy wsparciu innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz minimalnej ingerencji w środowisko naturalne.